Słów kilka o sprzedaży bezpośredniej

Posted: June 20, 2013 in Sprzedaż bezpośrednia
Tags: , , , ,

Osoby zajmujące się marketingiem bezpośrednim muszą się sporo namęczyć, aby sprzedać coś klientowi

Okres studiów jest czasem nie tylko poświęconym na naukę. To bardzo specyficzny moment w życiu każdego studenta, będący mieszanką nauki właśnie, zabawy i pracy. Zajęć cieszących się popularnością wśród studentów jest, co najmniej kilka, jednak najbardziej poszukiwana jest praca o charakterze dorywczym. Może to być roznoszenie ulotek, sprzątanie w sklepach czy domach, może to być równie dobrze praca zdalna dla agencji marketingowych, a w końcu może to być praca na infolinii.

Telemarketing jednak jest, wbrew pozorom pracą do ani łatwych, ani przyjemnych nienależąca. Z jednej strony stoi konieczność stosowania się do wymogów wewnętrznych zatrudniającej firmy, z drugiej wymóg realizacji założonego i zleconego nam planu, z kolejnej np.: zmagania z klientami. Marketing bezpośredni obarczony jest dużym ryzykiem nieefektywności, szczególnie dotkliwym dla osób wykonujących konkretne zlecenia. Zaangażowanie koniecznych i niezbędnych środków w celu pozyskania klienta (na przykład wspomniane infolinie, czyli: http://www.targetmarketing.pl/infolinie/infolinie-dedykowane/index.php) często jest niewystarczające do uzyskania zapłaty za włożoną pracę, dlatego tego typu praca wymaga pewnych konkretnych predyspozycji osobistych uprawdopodabniającym w dużym stopniu osiągniecie zamierzonego planu.

Całkiem spora odpowiedzialność za jakość pracy leży również po drugiej stronie układu, czyli po stronie klienta. Ostentacja oraz nieuprzejmość, z jaką nierzadko traktowani są telemarketerzy jest zjawiskiem tyle częstym, ile zbędnym. Bardzo często zapominamy, że dzwoniąca do nas w sprawie kołder, garnków, bielizny czy innych wynalazków osoba, tylko i wyłącznie wykonuje swoją pracę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s